Nokian hakkında detaylı bilgi


Nokian lastiklerini ara


Nokian Hakkında

 

Dünyanın önde gelen lastik uzmanı Finlandiyalı Nokian Tyres, çok sayıda testten birincilikle çıkmış bir üretici, kış lastiğinin mucidi, dünya rekoru sahibi ve yenilikçilikte lider bir firmadır.

 

Nokian’ın binek araçlar, kamyonlar ve ağır iş makineleri için ürettiği yenilikçi lastikler farklı iklim tiplerine mükemmel uyum sağlar. Nokian Tyres, çevre dostu ve kullanım ömürleri boyunca güvenlikten ödün vermeyen, ilk günkü özelliklerini korumaya devam eden ürünler geliştirmeyi hedefler.

Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

 

2014 yılı itibarıyla net cirosu 1.4 milyar Euro’yu ve çalışan sayısı 4,200’ü aşan Nokian Tyres’ın hisse senetleri NASDAQ Helsinki borsasında işlem görmektedir.

 

Bir Finlandiya markası

 

Bir Finlandiya markası olan Nokian Tyres’ın kuzey ülkelerinin en zorlu yol koşullarına uygun olarak ürettiği dünyanın en güvenli lastikleri, Türkiye’nin değişken ve zor koşullarına da mükemmel uyum sağlar. Binek ve SUV araçlar, hafif ticari araçlar, kamyonlar ve ağır iş makineleri için üretilen yenilikçi Nokian lastikleri özellikle kış aylarında karlı ve buzlu yollarda, sert iklimlerde, bahar ve yaz aylarında ise değişken ve zorlu sürüş koşullarında yüksek kalitelerini sergileyen bir performans gösterirler.

 

Kış lastiğinin mucidi olan Nokian, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, bu lastikleri Ivalo ve Nokia’da bulunan test merkezlerinde zorlu koşullarda teste tabi tutan, geliştirdiği teknoloji ve yeniliklerin patentlerini alan bir şirkettir. 

 

Dünya hız rekoru

Standart Nokian kış lastiklerinin kullanıldığı bir otomobil buz üzerinde 335.713 km/saat hıza ulaşarak “Buz Üzerindeki En Hızlı Araç” kategorisinde Guinness dünya rekorunu kırmıştır. 

 

Lastik sektöründe pek çok yeniliğe imza atan öncü Nokian Tyres, çivili ve çivisiz kullanım seçeneklerini bir arada sunan dünyanın ilk kış lastiğini de geliştirmiştir. Normal yolda lastiğin içine gömülü ve gizli olan çiviler, buzlu yolda araç içindeki bir düğmeye basılarak aktif hale gelmekte ve lastiğin yolu daha iyi kavramasını sağlamaktadır. 

 

Nokian, “A” enerji sınıfında dünyanın ilk kış lastiği ünvanıyla enerjiyi en verimli kullanan lastiklerin de üreticisidir. 

 

Nokian, Avrupa ve Türkiye gibi iklim çeşitliliğine sahip ülkeler için özel olarak geliştirilmiş yüksek performans lastikleri de üretmektedir. 

 

Marka bilinirliği ve müşteri memnuniyeti açısından İskandinav ülkelerinde ve Rusya’da ilk sırada yer alan Nokian, tüm bu özellikleri ile dünyada pozitif ve ayrıcalıklı bir imaja sahiptir.

 

İletişim Bilgileri

 

KORMETAL Pazarlama Ltd. Şti.

 

Tel. +90 212 694 60 00

Fax +90 212 694 54 33

www.nokianlastik.com

email: [email protected]

 

Sunulan içerik sınırlıdır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.

 

Nokian Hakkında Yapılan Yorumlar

Adem Eliaçık 4 yıl önce
Ben Bu Lastiklerin Bu Derece Iyi Olduğunu Bilmiyordum. Daha Önce Birkaç Arkadaşım Almış Bana Da Önermişlerdi Ama Tereddüt Edip Almamıştım. Bu Yıl Dört Adet Kışlık Lastiğini Kullandım. En Üst Derecede Performans Aldım. Çok Memnun Kaldım. Yaz Lastiklerinin De Iyi Olduğunu Duydum Ama Kullanmadığım Için Bir Şey Diyemem. Ancak Kullandığım Yazlık Lastiklerim Eskidiğinde Nokia Marka Lastik Alacağım.
KASIM BENLİ 4 yıl önce
BEĞENMEDİM
Yorum Yap
Puanla
  • (0)