Yokohama hakkında detaylı bilgi


Yokohama lastiklerini ara


Yokohama Hakkında 

 

The Yokohama Rubber Company, Limited  Japonya merkezli bir otomobil lastiği üreticisidir. Şirketin merkezi Tokyo'nun Minato semtinde yer almaktadır.

Mart 2016'da Yokohama Alliance Tire Group'u 1,2 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

1917 yılında Japonya’nın Tokyo kentinde kurulan dünya lastik devi Yokohama Rubber Co’nun. Japonya’da 11, dünya genelinde 18 olmak üzere toplam 29 şirketi faaliyet gösteriyor. Sadece lastik üretimi yapan 11 Yokohama fabrikası bulunuyor.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Yokohama; binek otomobiller, kamyonet, iş makinası, forklift, kamyon ve otobüs lastikleri pazarında saygın bir konumda yer alıyor. Yokohama aynı zamanda lastik taşıyıcılar/konvoyer bantlar/iş makinesi hortumları da üretmektedir.

Pistlerden yollara yüksek performans transferi,

Yokohama, motor sporlarında elde ettiği deneyimleri, lastik üretimi ve geliştirilmesinde kullanarak, özellikle performans lastiklerinde benzersiz bir başarıya ulaşıyor. Spor otomobil lastikleriyle birlikte mükemmel bir uyum içinde anılırken, diğer desenler de, kendi alanlarında aynı başarıyı gösteriyor. Yokohama markasını dünya çapında tanınan ve kabul edilen bir lastik markası haline getiren itici güç ise yüksek kalite ve polimer teknolojisindeki zengin deneyime sahip olmasından kaynaklanıyor. Yokohama Müşteri ihtiyaçlarını öngörerek, bu doğrultuda üretim teknolojilerini geliştiren bir marka olmasıyla da istikrarlı bir başarı elde ediyor.

2007 yılından bu yana IRC’nin (Intercontinental Rally Challenge) resmi ortağı olan Yokohama, FIA World Touring Car Championship (WTCC), Japanese GT and ALMS (American Le Mans Series) başta olmak üzere dünyaca ünlü yarışlara ve motor sporlarına verdiği resmi destek ile öne çıkıyor.

Doğa Dostu Teknoloji ile Üretim

Tüm faaliyetlerinde, çevreye uyumluluğu öncelik olarak belirleyen Yokohama, üretim tesislerindeki arıtma tedbirlerinden, çevre dostu ürünlerin geliştirilmesine kadar sağlayan geniş bir yelpazede çevre dostu üretim çalışmalarını yürütüyor.

Yokohama 1994 ve 1995 yılları içerisinde ozon tabakasına zararlı maddelerin üretim işleminde kullanılmasına tamamıyla son verdi. Global ısınmaya ilişkin, doğal gaz kullanımına geçilerek karbondioksit miktarı azaltarak, enerji tasarrufuna giderek üretim sisteminin verimliliğini artırdı. Endüstriyel atıkların azaltılma hedefi doğrultusunda 1991 yılında atık oranında yüzde 30 azalma sağlandı. 1995 yılında ise atık oranında yüzde 20 düzeyinde bir azalma sağlanarak 1996 yılı sonu itibariyle uygulanan işlemler sayesinde bu oran yüzde 32’ye çıktı. Bu konuda yapılan çalışmalar her geçen yıl daha iyi oranların elde edilmesini sağlıyor. Yokohama'nın yeniden dönüşüm çabalarının temel konusunda “lastik” yer alıyor.  Japonya' da lastiklerde yeniden dönüşüm oranı yüzde 93. Yokohama dönüşüm uygulamasını diğer ürünlerine de yaygınlaştırma çalışmalarını yürütüyor.

Yokohama çevre dostu ürünler konusunda öncülük ediyor. Zorlu kış koşulları için geliştirdiği ve yol zeminine zarar vermeyen çivisiz kar lastikleri çevre dostu ürünlere en iyi örnek. Ayrıca Yokohama’nın en son teknolojisi BluEarth lastiği çevreci özellikleriyle dikkat çekmekte ve “Çevre ve İnsan Dostu” sloganı ile Avrupa pazarında satışa sunuluyor.

Bayraktar Grubu, Yokohama’yı geniş bayi ağıyla Türk tüketicisine ulaştırmaktadır.

Yokohama ürünleri, 1983 yılından bu yana, Türk otomotiv sektörünün en saygın kuruluşlarından Bayraktar Grubu tarafından, Türkiye’ye ithal ediliyor. Bayraktar Grubu bünyesindeki Baytur Motorlu Vasıtalar Tic. A.Ş, distrübütörlüğünü yaptığı Yokohama ürünlerini, geniş bayi ağıyla, tüketicilerin beğenisine sunuyor. Yüksek teknolojisi ve köklü geçmişiyle dünya genelinde beğeni kazanan Yokohama markasını, Türkiye’de zirveye taşımak için “kalite” anlayışından ödün vermeyen Bayraktar Grubu, “yenlikçi” ve “rekabetçi” stratejisi ile faaliyetlerine devam ediyor. 

 

Yokohama İletişim Bilgileri

Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş.

Adres 

Boyalı Köşk Sok. No:4/1 34345 Bebek / İstanbul

Telefon : 444 57 85

Faks    :+90 0212 358 52 99

 

E-posta : [email protected]

Web     : www.yokohama.com.tr

 

Yokohama - Depo

Adres 

Akçaburgaz Mah. 3128. Sok. No:2 Kıraç/Esenyurt İstanbul

Telefon :0212 500 27 81

 

 

Sunulan içerik sınırlıdır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.

 

Yokohama Hakkında Yapılan Yorumlar

Ali İpek 5 yıl önce
Yokohama Lastikleri Bence Michelin Goodyear Gibi Lastiklerden Çok Çok Iyi , Mercedes Aracımın Üzerinde Vardı. Artık Yokohamadan Şaşmam
Ferhat Kantekin 2 yıl önce
Selamlar Fabrikadan Bi Ricamiz Var Yokohoma Radial 352 Yi Geri Istiyoruz Tüm Türkiye Olarak Teşekkür Ediyoruz
Murat 2 yıl önce
Yokohama Radial 352 215/50/13 Lastik Üretimine Tekrar Başlayın
Yorum Yap
Puanla
  • (0)